Oferta specjalna PKO BP dla tych, którzy nie dostali MdM

Ostatnie rozdanie kredytów z dopłatą Mieszka dla Młodych skończyło się dużą aferą. Chętnych na dopłaty było tak wiele, że przez problemy z systemami informatycznymi i gigantycznym zainteresowaniem środków nie starczyło dla wszystkich. Już po dwóch dniach został wyczerpany dostępny limit. Ponad 350 mln PLN rozeszło się w trybie ekspresowym. Wiele osób niestety “odeszło od okienka z kwitkiem”.  Wiele osób ma podpisanie umowy przedwstępne zawierające zadatki. Przez media i Internet przetoczyła się dyskusja, iż część osób czuje się delikatnie rzecz mówiąc rozczarowana. Pomimo terminowo złożonego wniosku, środki z dopłaty przeszły obok . W przypadku braku uzyskania kredytu hipotecznego tym wnioskodawcom grozi utrata wpłaconych pieniędzy.

W dniu dzisiejszym bank PKO BP postanowił wyjść naprzeciw i zaoferował specjalną ofertę kredytu hipotecznego. To dość zaskakujące rozwiązanie, gdyż banki zazwyczaj są nieczułe i rzadko reagują na tego typu sytuacje. Z poniższego wpisu dowiesz się:

Kto może ubiegać się o warunki promocyjne.
Jakie są warunki oferty specjalnej.
Do kiedy trwa promocja w PKO BP.

oferta specjalna pko bp

Jakie są warunki oferty specjalnej?

Trzeba przyznać, że warunki promocji są naprawdę ciekawe. Marża względem oferty standardowej jest obniżona o 0,5 (0,5% potocznie) do maksymalnego poziomu 1,5%. Marża na poziomie 1,5% w obecnych warunkach rynkowych jest niemal nieosiągalna. PKO BP naprawdę dobrze się spisało :). Obniżka marży o 0,5 p.p dla kredytu o wartości 100 000 PLN daje miesięcznie niemal 30 PLN oszczędności. W trakcie 30 lat można zatem zaoszczędzić ok.11 000 PLN dla każdych 100 000 PLN kredytu.

Do kogo skierowana jest oferta specjalna PKO BP?

Oferta specjalna kredytu hipotecznego jest skierowana do osób, które w dniach 2-3 stycznia 2018 roku złożyły wniosek o uzyskanie kredytu hipotecznego z dopłatami Mieszkanie dla Młodych. W tych dniach musiała odbyć się próba rejestracji środków przez oddział , do którego został złożony wniosek. Jednocześnie warunkiem jest brak otrzymania dofinansowania z powodu wyczerpania środków. Ktoś, kto otrzymał dofinansowania MdM nie może wnioskować o uzyskanie warunków promocyjnych PKO BP.  Dodatkowym warunkiem jest konieczność wnioskowania o nabycie dokładnie tej samej nieruchomości co we wniosku MdM. Niedozwolona jest zmiana celu kredytowania.

Do kiedy można składać wnioski?

By uzyskać powyższe warunki, należy złożyć wniosek o kredyt hipoteczny do 5 maja 2018 roku. W tym czasie należy złożyć kompletny wniosek w oddziale banku, lub u wybranego pośrednika.

Podsumowanie

Oferta specjalna PKO BP to naprawdę solidne warunki cenowe. Wielu z klientów będzie zadowolonych, gdyż promocja pomoże zaoszczędzić znaczną wartość odsetek. Warunki promocyjne są dostępne poprzez wszystkie kanały sprzedaży: oddziały i pośredników. Nie ma możliwość uzyskania dodatkowych negocjacji, łączenia z innymi promocjami obowiązującymi równolegle w PKO BP. Oferta nie wymaga od kredytobiorcy niczego skomplikowanego, nie posiada żadnych gwiazdek, kredytobiorca nie jest “wypuszczany w maliny”. Znając sposób działania PKO BP zazwyczaj jestem dość zdystansowany do tego banku. W tej ofercie nie ma się do czego przyczepić. Nawet taki gigant finansowy potrafi zwrócić uwagę na klienta.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania w stosunku do oferty specjalnej dla tych, którzy nie dostali MdM to śmiało poniżej są komentarze. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości.