x

Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny na 100 tys.zł – oferty, raty, oprocentowanie

Oferta kredytów hipotecznych oferowanych przez banki jest bardzo rozbudowana. Finansowanie pozwoli nabyć niemal dowolną nieruchomość. Przed złożeniem wniosku poznaj koszt kredytu hipotecznego 100 tys. zł i dowiedz się, gdzie i w jaki sposób szukać oszczędności.

100 tysięcy złotych to stosunkowo wysoka kwota, którą mogłoby być trudno uzyskać, zaciągając standardowy kredyt konsumpcyjny. Bank bez przeszkód wypłaci taką sumę w przypadku kredytu hipotecznego. Jeżeli potrzebujesz takich funduszy na zakup domu, mieszkania czy działki budowlanej, będzie to z pewnością najtańsza forma pożyczki. Propozycje poszczególnych instytucji znacząco się od siebie różnią. Warto wobec tego przeprowadzić porównanie kredytów hipotecznych i poznać warunki spłaty.

Kredyt hipoteczny 100 tys. — na jak długo można go zaciągnąć? 

Okres spłaty kredytu jest jednym z najważniejszych ustaleń umowy kredytowej. Im dłuższy, tym niższa comiesięczna rata, z drugiej strony – wyższe również łączne odsetki, co wpływa na ogólne koszty kredytu. Jak za chwile się przekonasz, różnice dotyczące finansowania są naprawdę duże. Kredytobiorcy mogą, umiejętnie regulując okres spłaty zobowiązań, zwiększyć maksymalną sumę, jaką będzie w stanie przekazać im bank.

W wielu bankach maksymalny okres spłaty kredytu hipotecznego wynosi 35 lat. Kredytodawca bierze pod uwagę również wiek klientów. Różne instytucje podchodzą do tego w różny sposób. Zazwyczaj jednak oczekują, że spłata zostanie zakończona przed ukończeniem 70 roku życia. 

Wysokość raty przy kredycie 100 000 zł

Załóżmy, że wybierasz 100 tys. kredytu hipotecznego, jaka rata będzie opłacana każdego miesiąca? 

Kredyt hipoteczny 100 tys. na 10 lat przy oprocentowaniu wynoszącym 9% będzie wiązał się z ratą w wysokości ok. 1250 zł. Zobowiązanie będzie kosztować w tym okresie łącznie ok. 55 tys. zł. Kredyt hipoteczny 100 tys. na 20 lat pozwoli obniżyć ratę do 900 złotych. Całkowity koszt kredytu wyniesie 110 000 zł. Jak widać, choć oprocentowanie kredytu hipotecznego się nie zmienia, znacząco zmieniają się dochody banku z tego tytułu.

Najczęściej wybierane kredyty hipoteczne na rynku wiążą się z okresem spłaty wynoszącym 25-30 lat. Ile będzie kosztować takie zobowiązanie? W przypadku kredytu na 25 lat rata wyniesie ok. 850 zł miesięcznie. Należy przy tym uwzględnić, że na ostateczne koszty kredytu wpływ ma także prowizja banku oraz dodatkowe ubezpieczenia i opłaty związane np. z ustanowieniem hipoteki. 

Wysokość wkładu własnego przy kredycie hipotecznym na 100 tys.

To, jakiego wkładu własnego będzie oczekiwał kredytodawca, zależy od polityki konkretnej instytucji. Większość z nich ustala minimum na poziomie 20% lub 10%. Kredyt hipoteczny 100% wartości nieruchomości będzie bardzo trudny do uzyskania. Umowa pomiędzy kredytobiorcą i bankiem może także wprowadzać dodatkowe zabezpieczenia, np. ubezpieczenie niskiego wkładu własnego lub podwyższenie prowizji.

Bierzesz kredyt hipoteczny 100 tys.? Jakie zarobki trzeba wykazać, aby go uzyskać? Niezbędnej zdolności kredytowej nie będzie trudno zapewnić. Jak widać po powyższych kalkulacjach, już dysponowanie wolnym tysiącem złotych miesięcznie może pozwolić na otrzymanie kredytu. Nadal konieczne może być jednak dostarczenie zaświadczeń od pracodawcy. Jeżeli chcesz zaciągnąć kredyt na dom, kalkulator kredytowy pomoże Ci zarówno oszacować zdolność, jak i znaleźć najlepszy produkt banku.

Formularz kontaktowy