Skontaktuj się

Warszawa to zdecydowanie największe miasto w Polsce. Z tego powodu aż 50% transakcji kredytowych z całego kraju ma miejsce właśnie w stolicy. Pracuje tu też największa liczba ekspertów kredytowych (doradców kredytowych). Jak prawidłowo wybrać osobę do współpracy? Które opinie są najbardziej wiarygodne: z Internetu, od znajomych czy wybrane na chybił trafił? Jak ocenić, który doradca kredytowy w Warszawie jest godny polecenia? Wybór eksperta kredytowego (doradcy kredytowego) może delikatnie przyprawić o ból głowy. W poniższym artykule postaram się przybliżyć charakter mojego zawodu i pomogę Ci w dokonaniu prawidłowego wyboru.

Spis treści

Z artykułem „Ekspert kredytowy Warszawa (doradca kredytowy Warszawa)” zgłębisz następujące zagadnienia:

  • ekspert czy doradca kredytowy – różnice i prawidłowe nazewnictwo,
  • ekspert finansowy (doradca finansowy) – jaki jest zakres obowiązków,
  • jak wygląda „step by step” cały proces kredytowy,
  • ekspert kredytowy Warszawa (doradca kredytowy Warszawa) – moje doświadczenie w pracy,
  • jak sprawdzić, czy dana osoba może oficjalnie prowadzić pośrednictwo kredytowe (doradztwo kredytowe),
  • ile kosztuje usługa eksperta kredytowego (doradcy kredytowego).

doradca kredytowy Warszawa

Ekspert kredytowy a doradca kredytowy – czy jest różnica?

Od wielu lat w świadomości ludzi osoba, która pomaga w uzyskaniu kredytu hipotecznego, jest określana jako doradca kredytowy. Na podstawie obowiązujących przepisów prawa używanie nazw: doradca kredytowy, doradztwo kredytowe i inne pokrewne jest zastrzeżone tylko dla osób, które pobierają wynagrodzenie od klienta za pomoc w uzyskaniu kredytu, ale bez równoległej możliwości pobierania prowizji od banku. Skorzystanie z usług doradcy kredytowego jest praktycznie niemożliwe, gdyż banki nie podpisują umów o takiej współpracy. Brak umowy oznacza brak dostępu do wiedzy, szkoleń produktowych, formularzy bankowych i kalkulatorów kredytu hipotecznego. Podsumowując – uniemożliwia to profesjonalną obsługę klienta. Osoba zainteresowana kredytem hipotecznym musi skorzystać z usług pośrednika, eksperta, specjalisty (nazewnictwo dowolne). W takiej sytuacji osoba zajmująca się pomocą w organizacji kredytu hipotecznego pobiera wynagrodzenie za realizację usługi od banku.

Doradca kredytowy Warszawa – słownictwo w artykule

Na potrzeby wyszukiwarki Google będę w tym artykule korzystał z nazewnictwa: doradca kredytowy, doradcy kredytowi, doradztwo kredytowe. Słowa te będę umieszczał w nawiasie obok podobnych słów kluczowych: ekspert kredytowy, ekspert finansowy. Wyszukiwarka Google wskazuje wyniki na podstawie słów, których używają klienci – nieprofesjonaliści. Chcąc dotrzeć ze swoją wiedzą do osób zainteresowanych, musiałem zmodyfikować treść artykułu, żeby dostosować się do wymagań Google. Dzięki temu artykuł powinien pojawić się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Uczciwie informuję, iż nie pobieram prowizji od klienta. Wynagrodzenie otrzymuję od banku, w którym kredyt hipoteczny jest ostatecznie zrealizowany. Działam na podstawie ustawy o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami – jako agent jednego z ogólnopolskich pośredników.

Przemyślany kredyt hipoteczny?

Darmowa pomoc i wsparcie eksperta kredytowego

Porozmawiajmy

Ekspert kredytowy (doradca kredytowy) – zakres obowiązków

Ekspert kredytowy (doradca kredytowy) powinien mieć szereg umiejętności oraz wiedzę z zasad procesowania kredytu hipotecznego. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem finansowania na zakup lub budowę nieruchomości, to poniżej znajdziesz listę czynności, które prowadzą do osiągnięcia tego celu.

Analiza zdolności kredytowej, sprawdzenie możliwości finansowania, wyszukanie najlepszych ofert

Wykonywanie usługi eksperta kredytowego (doradcy kredytowego) należy rozpocząć od zebrania wszystkich istotnych danych od klienta. Klient powinien przedstawić dane osobiste, finansowe i inne – związane z planowaną transakcją. Na podstawie ww. danych ekspert kredytowy (doradca kredytowy) będzie mógł:

  • sprawdzić zdolność kredytową,
  • wybrać najlepsze oferty kredytowe,
  • określić słabe i mocne punkty transakcji,
  • sprawdzić możliwość zabezpieczenia na nieruchomości,
  • omówić krok po kroku konieczne działania,
  • przedstawić wstępną listę niezbędnych dokumentów.

Nigdy nie wykonuję tej pracy pobieżnie. Przed pierwszym spotkaniem wysyłam do osoby zainteresowanej formularz, który należy wypełnić. Na podstawie danych z formularza jestem w stanie przeprowadzić profesjonalną analizę i przygotować się do spotkania z klientem.

Przedstawienie najlepszych ofert, omówienie zasad kredytu hipotecznego

Po dokonaniu analizy kredytowej kontaktuję się z klientem, żeby umówić się na spotkanie. Jeśli klient jest z Warszawy, to proponuję spotkanie osobiste. Moim zdaniem jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż spotkania online. Spotkanie osobiste daje nam lepszy kontakt i umożliwia swobodniejszy przepływ informacji. Na spotkaniu mój klient dowie się:

  • jaką ma zdolność kredytową,
  • co może lub wręcz powinien poprawić w swojej sytuacji finansowej lub osobistej,
  • jakie są dostępne i najlepsze oferty kredytu hipotecznego w danym momencie,
  • jak wygląda ryzyko zmiennej stopy procentowej,
  • jaka jest różnica między oprocentowaniem stałym i zmiennym,
  • jakie musi przygotować dokumenty, aby starać się o podpisanie umowy o kredyt hipoteczny,
  • jak działa wcześniejsza spłata kredytu i dlaczego warto w nią inwestować.

Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości

Jeśli klient przed spotkaniem nie miał wybranej nieruchomości, a znalazł taką po wizycie u mnie w biurze, to może liczyć na moją pomoc w sprawdzeniu stanu prawnego nieruchomości. Nie jestem prawnikiem oraz nie mam dostępu do pełnej dokumentacji, ale wstępne rozeznanie sytuacji prawnej i umiejętność wykluczenia najczęściej spotykanych problemów z nieruchomością są moimi atutami. Jestem w stanie skutecznie ocenić stan prawny oraz wychwycić typowe wady, takie jak: nieścisłości w danych, egzekucja komornicza, roszczenia, hipoteki, dożywocia dla osób trzecich i inne.

Pomoc w organizacji dokumentów

Efektywność i szybkość procesu kredytowego jest uzależniona przede wszystkim od zebrania kompletu potrzebnych dokumentów. Po zapoznaniu się z sytuacją finansową, osobistą klienta oraz stanem prawnym nieruchomości jestem w stanie określić, jakie dokumenty należy zgromadzić. Dzięki temu, w większości przypadków, unikamy dodatkowych żądań od analityka i nie tracimy czasu w trakcie procesu starania się o kredyt hipoteczny. Mój klient może liczyć na konsultacje w tym zakresie. Sprawdzam prawidłowość dokumentów oraz pomagam przy uzyskaniu dokumentacji takiej jak: kosztorys budowlany (pomoc w uzupełnieniu, planowanie strategii rozwoju inwestycji), wycena nieruchomości (kontakt z rzeczoznawcą, koordynacja procesu po otrzymaniu wyceny), dokumenty od dewelopera (uczestniczę poprzez kontakt, konsultacje, odbiór od dewelopera).

Przygotowanie i podpisanie wniosków kredytowych

Zgodnie ze strategią (opartą na moim doświadczeniu zawodowym) każdy wnioskujący o kredyt hipoteczny powinien złożyć przynajmniej trzy wnioski kredytowe. Ekspert kredytowy (doradca kredytowy) ma przewagę względem różnych banków, ponieważ klient może załatwić formalne kwestie w jednym miejscu z jedną osobą. Nie trzeba biegać od placówki do placówki i konsultować każdej decyzji oddzielnie z trzema bankami. Po skompletowaniu listy dokumentów umawiam spotkanie z klientem na wypełnienie i podpisanie wniosków kredytowych. Takie spotkanie zwyczajowo trwa około 2 godzin. W tym czasie uzupełniamy formularze bankowe, odbieram oryginały dokumentów, ustalam końcowe szczegóły i kolejne kroki działania.

Złożenie wniosków kredytowych w wybranych bankach

Złożenie wniosków kredytowych w wybranych bankach zajmuje około 3 dni roboczych od otrzymania wszystkich dokumentów. Niemal każdy bank wymaga rejestracji w systemie, przygotowania dokumentów według indywidualnej listy, parokrotnego sprawdzenia i uzupełnienia ewentualnych braków. Każdy wniosek kredytowy trzeba skrupulatnie przejrzeć kilkukrotnie. Z naszego doświadczenia (jako firmy) wynika, że złożenie trzech wniosków klienta zajmuje około 8 godzin. Planujemy to zwykle na 3 dni robocze.

Uzyskanie decyzji kredytowej

Po około 2–6 tygodniach można liczyć na uzyskanie ostatecznej decyzji kredytowej. Twój ekspert kredytowy (doradca kredytowy) powinien Ci przekazać informacje wraz z dokumentacją od banku. W dokumentacji znajdziesz projekt umowy kredytowej z załącznikami.

Ostateczny wybór banku

Po uzyskaniu wszystkich decyzji kredytowych warto zastanowić się nad wyborem najlepszej oferty. Czas oczekiwania na decyzję kredytową potrafi zdystansować klienta do pierwszych wyborów. Parametry kredytu hipotecznego uzyskane w decyzji kredytowej mogą się różnić od wnioskowanych. Warto zatem dokonać ponownej analizy, aby wybrać optymalną ofertę dla własnych potrzeb oraz stosowną do możliwości. Twój ekspert kredytowy (doradca kredytowy) powinien ponownie wyjaśnić wszelkie szczegóły i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Omówienie umowy oraz warunków wypłaty kredytu hipotecznego

Przed podpisaniem umowy spokojnie przeczytaj treść przynajmniej kilka razy. W trakcie czytania zapisz wszystkie pytania, wątpliwości lub uwagi. Twój ekspert finansowy (doradca finansowy) powinien wszystko dokładnie wyjaśnić. Treść samej umowy nie podlega zmianie poza ewentualnymi błędami.

Podpisanie umowy w banku

Podpisanie umowy kredytowej następuje w banku. Na tę formalność zabierz wcześniej otrzymany projekt z zaznaczonymi najważniejszymi parametrami (m.in. wysokość kredytu, oprocentowanie, marża, okres kredytowania, warunki uruchomienia środków). Bank nie może nic w treści zmienić, ale dla Twojego komfortu psychicznego i szybszego podpisania tak będzie łatwiej. Podpisanie zajmuje od 30 minut do 1,5 godziny. Warto, żeby w trakcie podpisania umowy towarzyszył Ci Twój ekspert finansowy (doradca finansowy). Warto wiedzieć, że podpisana umowa kredytowa nie jest jeszcze zobowiązująca od strony klienta. Raty płacisz dopiero po wypłacie środków. Możesz nawet zrezygnować z umowy – do 14 dni od momentu podpisania umowy kredytowej.

Wypłata kredytu hipotecznego

Po spełnieniu warunków do uruchomienia kredytu hipotecznego musisz umówić się w banku na złożenie stosownej dokumentacji. Musisz wiedzieć, iż uruchomienie środków zajmuje od 1 do 7 dni roboczych. Koniecznie sprawdź kompletność dokumentacji. W przypadku braku lub nieścisłości bank wstrzyma wykonanie przelewu.

Utrzymuj kontakt z ekspertem finansowym po zakończeniu współpracy

Profesjonalne pośrednictwo kredytowe (doradztwo kredytowe) nie kończy się na uruchomieniu Twojego kredytu. Eksperci kredytowi (doradcy kredytowi) z wieloletnim doświadczeniem wiedzą, że powinni być wsparciem dla klienta w całym okresie trwania Twojej umowy kredytowej. W tym czasie masz prawo mieć pytania lub mogą wystąpić problemy z bankiem. Warto wiedzieć, iż warunki kredytu są zmienne. Twój kredyt hipoteczny na dzień podpisania umowy może być dla Ciebie optymalny, ale za kilka lat rynek może się zmienić i opłaca się pomyśleć o refinansowaniu kredytu celem obniżenia kosztów. Warto umówić się z ekspertem kredytowym (doradcą kredytowym) na kontakt w przyszłości.

Przemyślany kredyt hipoteczny?

Darmowa pomoc i wsparcie eksperta kredytowego

Porozmawiajmy

Multidoradztwo – czy jedna osoba może znać wszystkie produkty finansowe?

Chciałbym Cię przestrzec przed osobami, które komunikują, iż są specjalistami w rożnych segmentach finansowych. Kredyt hipoteczny znacząco różni się o kredytów konsumpcyjnych, firmowych, leasingów i czort wie czego jeszcze. Nie ma możliwości, żeby jedna osoba znała specyfikę różnych produktów finansowych. Każdy z nich cechuje inna problematyka. Banków oraz instytucji finansowych jest kilkadziesiąt, a każdy z nich w swojej ofercie posiada od kilku do kilkunastu różnego rodzaju ofert. Opcji wśród kredytów hipotecznych jest co najmniej kilkadziesiąt. Te są zmienne w czasie, a zmiany wprowadzane trzeba sobie jeszcze odpowiednio przyswoić. Osoby tak pracujące nie posiadają doświadczenia i wiedzy w żadnym z segmentów. Żeby przetrwać na rynku muszą zrobić tu jeden kredyt gotówkowy, tu dwa kredyty hipoteczne, tu dwa leasingi.

Ekspert kredytowy (doradca kredytowy) – koszt konsultacji oraz uzyskania kredytu hipotecznego

Usługi specjalisty kredytowego (doradcy kredytowego) są dla Ciebie bezpłatne. Na żadnym z etapów nie musisz wnosić jakiejkolwiek opłaty. Wynagrodzenie jest pokrywane przez bank, który udzieli kredytu. Koszt kredytu będzie dokładnie taki sam, jakbyś uzyskał finansowanie w banku bez dodatkowej pomocy. Zatem Ty i Twój pośrednik kredytowy (ekspert kredytowy) macie wspólny cel – uzyskanie kredytu na warunkach, które są dla Ciebie optymalne. Wysokości prowizji wypłacanych przez poszczególne banki różnią się między sobą. W związku z tym po rynku krążą opinie, że eksperci kredytowi (doradcy kredytowi) polecają tylko oferty najlepsze dla siebie. Tego typu zachowania są prawnie zakazane. Moim zdaniem sukcesem jest nie tylko realizacja kredytu, ale też współpraca z klientem w przyszłości. Moi klienci polecają mnie swoim znajomym i rodzinie. Niektórzy klienci powracają po kilku latach, żeby uzyskać kolejne finansowanie lub refinansować obecne zobowiązanie. Najważniejsze jest dla mnie dobre imię i poczucie uczciwego załatwienia sprawy.

Ekspert kredytowy w Warszawie (doradca kredytowy w Warszawie) – moje doświadczenie

Kredyty hipoteczne to moja praca od 2009 roku. W tym czasie zrealizowałem skutecznie ponad 1000 transakcji. Tylko ułamek procenta skończył się decyzją negatywną. Już dawno nie spotkałem się z sytuacją, która byłaby na tyle skomplikowana, że miałbym problem z prawidłową oceną szans na uzyskanie finansowania. Dodatkowo zarządzam zespołem ekspertów kredytowych, który sumarycznie może pochwalić się realizacją ponad 1500 transakcji. Przyznasz, że obsłużyliśmy małą armię kredytobiorców? Mamy opracowane know-how, znamy regulacje bankowe, jesteśmy na bieżąco z ofertami, posiadamy przyjacielskie relacje w centralach banków. „Umiemy w kredyty hipoteczne” – bezsprzecznie.

Czy ekspert kredytowy (doradca kredytowy) może zagwarantować uzyskanie kredytu hipotecznego?

Ekspert kredytowy (doradca kredytowy) nie ma żadnej mocy sprawczej w tym zakresie. Znam przypadki, gdy sytuacja klienta była bardzo klarowna, zdolność kredytowa została prawidłowo obliczona, nieruchomość nie pozostawiała żadnych wątpliwości, a system bankowy nie przepuszczał wniosku do procesowania już na samym starcie. Z tego też powodu polecam zawsze składać kilka wniosków kredytowych. Bez względu na to, jak dobrą masz sytuację finansową, nie lekceważ negatywnych scenariuszy.

Ekspert finansowy Warszawa (doradca kredytowy Warszawa) – zasięg mojego działania

Głównym terenem naszego działania jest Warszawa i najbliższe okolice. Nasze biuro mieści się na warszawskim Mokotowie, blisko stacji Metro Wilanowska. Dokładny adres to: Warszawa, ul. Bukowińska 24c/3. Bez żadnego problemu jesteśmy w stanie pomóc w organizacji kredytu klientom, którzy mieszkają do 100 km od granic administracyjnych Warszawy. Jednocześnie nie zamykamy się tylko na naszą lokalizację. Mamy za sobą realizację kredytów na terenie całej Polski. Wśród głównych miast wymieniłbym: Poznań, Kraków, Gdańsk, Gdynię, Wrocław.

Ekspert finansowy Warszawa (doradca kredytowy Warszawa) – kontakt do mnie

Jeśli szukasz specjalisty kredytowego w Warszawie, to zapraszam do lektury mojego bloga. Znajdziesz na blogu ponad 100 merytorycznych artykułów, których jestem autorem. Gdyby sposób mojego działania, wiedza, doświadczenie, opinie w Internecie oraz „to coś” pozytywnie nastawiły Cię do mojej osoby, poniżej znajdziesz dane kontaktowe. Daj znać, chętnie przyjrzę się sprawie i postaram pomóc.

Mój numer telefonu: 600-616-919

Adres mailowy: michal.dawidowicz (małpa) blogkredytowy.pl

Adres biura: Warszawa, ul. Bukowińska 24c/3

Lista KNF

Zawód eksperta kredytowego jest regulowany przepisami prawa i wymaga specjalnej zgody KNF (Komisji Nadzoru Finansowego). Osoba, która chce pomagać w uzyskaniu kredytów hipotecznych, musi spełniać ustawowe warunki oraz zdać test z wiedzy (powtarzany co roku). Zgoda na wykonywanie zawodu eksperta kredytowego kończy się wpisaniem na oficjalną listę. Fakt ten możesz sprawdzić, pobierając listę ze strony KNF.

Podsumowanie „Doradca kredytowy Warszawa”

Kredyty hipoteczne to skomplikowane produkty finansowe. Większość osób zainteresowanych nie ma pojęcia, jak przebrnąć przez procedurę uzyskania kredytu. Edukacji o kredytach hipotecznych, z których większość z nas korzysta, nie ma na żadnym etapie nauki w szkole. Dlatego też warto zadbać o wsparcie doświadczonego i kompetentnego doradcy kredytowego. Dobrze jest zatroszczyć się o wiedzę dla siebie, żeby móc swobodnie komunikować się ze swoim ekspertem kredytowym. Ważne jest to, żeby rozumieć, umieć liczyć i wyciągać prawidłowe wnioski. Jeśli szukasz wsparcia, możesz skontaktować się ze mną. Chętnie pomogę w organizacji kredytu hipotecznego.

Zapraszam do komentowania „Doradca finansowy Warszawa”

Czy temat „doradca finansowy Warszawa” został według Ciebie wyczerpany? Czy wiesz, czym dokładnie zajmują się doradcy kredytowi? Czy umiesz ocenić, który ekspert finansowy będzie dla Ciebie najlepszy? Czy wiesz, co to jest kredyt hipoteczny a kredyt konsolidacyjny? A może masz wątpliwości, jak wybrać najlepszą ofertę kredytu hipotecznego?


Masz pytania lub uwagi?

Skorzystaj z formularza

Odpowiemy na Twoją wiadomość

    Wiadomość
    została
    przesłana

    Dziękuję!

    Odpowiem tak szybko jak to możliwe.