x

Banki

Kredyt hipoteczny w Alior Bank – 24 najciekawszych cech oferty

Alior Bank to stosunkowo młody podmiot na rynku bankowości. Działa niespełna kilkanaście lat, a już zdołał znaleźć swoje miejsce na rynku kredytów hipotecznych. Zgodnie z ostatnimi informacjami (IV kwartał 2021 roku) Alior Bank obsługuje portfel ponad 15 miliardów złotych, a w ostatnim kwartale udało mu się udzielić ponad 800 milionów kredytów hipotecznych. Wielkość portfela oraz miesięczne wolumeny są zdecydowanie niższe od wyników czołówki. Dla przykładu PKO BP udzieliło około 10 razy większą kwotę na cele mieszkaniowe. Niemniej kredyt hipoteczny w Alior Bank posiada kilka ciekawych rozwiązań w swoich regulacjach, a ostatnie zmiany w ofercie cenowej każą przypuszczać, że ta instytucja chce znacznie poszerzyć swoje oddziaływanie na rynku.

Spis treści

Z dzisiejszego artykułu „Kredyt hipoteczny w Alior Bank – 24 najciekawszych cech oferty” dowiesz się:

 1. o zasadach akceptacji dochodów do liczenia zdolności kredytowej,
 2. czy Alior Bank dobrze liczy zdolność kredytową,
 3. jakie są warunki cenowe (prowizja, marża, wcześniejsza spłata etc.),
 4. o wszystkich niezbędnych ubezpieczeniach do kredytu hipotecznego w Alior Bank,
 5. o ciekawych rozwiązaniach w ofercie Alior Banku,
 6. jakie są plusy i minusy kredytu hipotecznego w Alior Banku,
 7. do kogo skierowana jest oferta kredytu hipotecznego w Alior Banku.

Kredyt hipoteczny w Alior Bank – czy to jest wpis sponsorowany?

Wpis o kredycie hipotecznym w Alior Bank jest kontynuacją serii artykułów, w których przedstawiam oferty ze wszystkich banków działających na polskim rynku. Żaden z wpisów nie jest sponsorowany przez opisywaną instytucję finansową. Opis wynika z moich doświadczeń wyniesionych ze współpracy z tą instytucją. Staram się przedstawić zrozumiałym językiem tajniki oferty. W dzisiejszym wpisie przeczytasz o szczegółach kredytu hipotecznego „Megahipoteka”, bo tak nazwany jest wewnętrznie ten produkt. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł świadomie zaciągnąć kredyt mieszkaniowy.

1. Oprocentowanie kredytu hipotecznego w Alior Bank

Od czerwca 2021 roku banki muszą mieć w swojej ofercie równoległe oferty oprocentowania zmiennego oraz stałego na minimum 5 lat do przodu. Poniżej dowiesz się kilku ważnych informacji na ten temat.

Oprocentowanie zmienne

Kredyt hipoteczny w Alior Bank może być oprocentowany wedle stawki oprocentowania zmiennego, na co składają się WIBOR 3M oraz marża banku. Marża w Alior Bank standardowo jest uzależniona od wysokości wkładu własnego. Im więcej będziesz miał wkładu własnego, tym lepszych warunków cenowych możesz oczekiwać. Bank preferuje zabezpieczenie w postaci mieszkania. Takie transakcje mogą liczyć na niższe oprocentowanie. Domy, działki i nieruchomości komercyjne będą niestety wyżej oprocentowane. Alior Bank jako jeden z niewielu banków stosuje wewnętrzny scoring do wyznaczania marży. Kolejnymi parametrami kształtującymi będą produkty dodatkowe. Osoby decydujące się na zakup ubezpieczenia na życie otrzymają lepsze warunki niż osoby decydujące się na opcję z prowizją. Bank miewa okresowe oferty promocyjne, w których cena kredytu mieszkaniowego jest ułożona w prostej konstrukcji (0% prowizji, jednolita stawka marży). Niemniej poza czasowymi ofertami promocyjnymi Alior Bank cechuje się wyższym oprocentowaniem niż u konkurencji.

Oprocentowanie stałe

Stawki oprocentowania stałego są wyznaczane codziennie. Bank nie podaje wysokości oprocentowania stałego na stronie internetowej. Należy złożyć wstępny wniosek i uzyskać pozytywną wstępną akceptację. Bank przygotuje formularz informacyjny, który będzie zawierał komplet warunków cenowych. Co ciekawe, kredyt hipoteczny w Alior Bank z oprocentowaniem stałym daje szanse zablokowania raty na 7 lat. To wyróżnik na rynku i drugi wynik na rynku pod kątem długości trwania – zaraz po BNP Paribas (stałe oprocentowanie na 10 lat). Kredyty wypłacane w transzach mogę być oparte na stałej stopie.

RRSO

RRSO, czyli całkowity koszt kredytu wyrażony w procentach, ma za zadanie wykazać, który kredyt jest „najlepszy” lub „najtańszy”. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem wyboru kredytu hipotecznego poprzez RRSO, a wręcz uważam, że to błędny parametr. Wzór matematyczny nie uwzględnia kilku istotnych parametrów, jak np. wcześniejsza spłata. Banki liczą RRSO wedle własnych indywidualnych ustaleń. Ten sam kredyt w dwóch różnych bankach może być policzony wedle różnego schematu, co w konsekwencji wskaże różne wyniki. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat mojego zdania odnośnie do RRSO, to zapraszam do wpisu na ten temat. RRSO a kredyt hipotecznym.

2. Zdolność kredytowa w Alior Banku

Alior Bank to instytucja, która zazwyczaj liczy zdolność kredytową bardzo dobrze. Udzielenie kredytu mieszkaniowego jest uzależnione od dochodów, zobowiązań, wieku, liczby osób w gospodarstwie, oprocentowania, wkładu własnego, okresu kredytowania i kilku innych parametrów. Analiza kredytowa wymaga podania całkiem pokaźnej liczby danych. Dysponuję dostępem do kalkulatora zdolności kredytowej w Alior Banku. Jeśli chciałbyś sprawdzić ten parametr lub porównać z innymi bankami, koniecznie daj znać. Będę w stanie wyliczyć maksymalną kwotę kredytu hipotecznego, jaką uzyskasz w tym banku.

3. Kredyt hipoteczny w Alior Bank a rodzaje uzyskiwanych dochodów

Każdy z banków oferujących finansowanie nieruchomości posiada własne zasady akceptacji dochodów. Poniżej znajdziesz informacje, jak Alior Bank podchodzi do akceptacji najbardziej popularnych dochodów.

Umowa o pracę na czas nieokreślony

Alior Bank akceptuje dochód wynikający z umowy zawartej na czas nieokreślony już po jednym miesiącu. Warunkiem jest wykazanie stażu wstecz minimum 6 miesięcy. W przypadku zatrudnienia trwającego 3 miesiące nie trzeba wykazywać dodatkowego stażu. Wyjątkiem jest zatrudnienie w firmie rodzinnej. Wtedy musisz świadczyć pracę na rzecz firmy przez minimum 6 miesięcy wstecz, żeby dochód wliczyć do liczenia zdolności kredytowej.
Alior Bank przyjmie wszelkie prowizje, premie lub nadgodziny do liczenia zdolności kredytowej. Warunkiem jest, żeby pasowały do stanowiska, były cykliczne i nie odbiegały od podstawy wynagrodzenia.

Umowa o pracę na czas określony

Alior Bank zaakceptuje dochód w liczeniu zdolności kredytowej z umowy na czas określony, jeśli umowa trwa w obecnym miejscu pracy od minimum 6 miesięcy oraz minimum 8 miesięcy do przodu. Sposób akceptacji różnych dodatków w dochodzie będzie taki sam, jak w przypadku umowy na czas nieokreślony.

Umowa-zlecenie i umowa o dzieło

Można powiedzieć, że kredyt hipoteczny w Alior Bank zwany „Megahipoteką” nie odbiega od standardów rynkowych w tym zakresie. Bank wymaga zatrudnienia od minimum 12 miesięcy. W tym czasie musi być zrealizowanych minimum 10 wpływów, co można uznać za ukłon w stronę nauczycieli. Jeśli płatności realizowane są kwartalnie, wtedy należy wykazać minimum 4 płatności. Umowy mogą być realizowane z różnymi podmiotami. Negatywnym warunkiem jest fakt, iż umowa-zlecenie lub umowa o dzieło mogą być dochodem dodatkowym. Umowa o dzieło lub zlecenie nie może być dochodem dominującym. Jeśli w gospodarstwie występują dwie formy zatrudnienia: umowa o pracę i umowa-zlecenie lub o dzieło oraz jednocześnie umowa cywilno-prawna będzie kwotowo wyższa, to bank obniży tę wartość do poziomu umowy o pracę.

Działalność gospodarcza

Żeby uzyskać kredyt hipoteczny Alior Bank na podstawie jednoosobowej działalności gospodarczej, należy prowadzić własny biznes od minimum 12 miesięcy. Wyjątkiem jest zmiana formy zatrudnienia z umowy o pracę na czas nieokreślony. W takiej sytuacji Alior Bank jest w stanie zaakceptować działalność gospodarczą trwającą od minimum 3 miesięcy. Poprzedzająca umowa o pracę musiała trwać minimum 6 miesięcy. Amortyzacja (bez jednorazowych zdarzeń) obniża koszty, co może interesować osoby rozliczające się według księgi przychodów i rozchodów (KPiR). Dzięki temu bank policzy wyższy dochód.
Alior Bank szczególnie polecany jest dla osób rozliczających się według ryczałtu. To jeden z dwóch banków (obok Pekao SA) najlepiej liczących zdolność kredytową na rynku.

4. Jaki jest maksymalny okres kredytowania?

Maksymalny okres kredytowania to 35 lat, czyli 420 miesięcy. W tym musisz zawrzeć okres karencji na czas budowy lub wynikający z zakupu od dewelopera. Maksymalny okres karencji to 36 miesięcy dla celu mieszkaniowego lub 24 miesiące dla celu komercyjnego. Okres kredytowania może być również limitowany wiekiem kredytobiorcy. Ten w Alior to 80. rok życia.

5. Maksymalny wiek kredytobiorcy

Maksymalny wiek kredytobiorcy, w którym musi on spłacić ostatnią ratę kredytu hipotecznego, to 80 rok życia. Pod uwagę brane są wszystkie osoby przystępujące do umowy kredytowej. Nawet te, których nie uwzględnia się w liczeniu zdolności kredytowej.

6. Ile trzeba mieć wkładu własnego do kredytu hipotecznego w Alior Bank?

Alior Bank wymaga minimalnego wkładu własnego na poziomie 10% w kredycie złotowym. Jest to absolutne minimum wymagane przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). W kredycie walutowym musisz wnieść minimum 26% wartości nieruchomości. Wkład własny do kredytu hipotecznego powinien zostać wniesiony w formie gotówki, działki lub realizacji części budowy domu. Wkład własny będzie miał wpływ na cenę kredytu hipotecznego. Im wyższy wkład własny, tym lepszą ofertę cenową kredytu mieszkaniowego otrzymasz. Środki własne będą oddziaływały na scoring, którym bank się kieruje, ustalając ofertę cenową dla swoich klientów.

7. Koszty startowe kredytu

Alior Bank posiada jedną z bardziej skomplikowanych ofert pod kątem warunków cenowych. W zależności od bieżącej oferty istnieje możliwość wyboru:

 1. okresowej promocji z zerowymi kosztami startowymi (prowizja 0%, brak polisy na życie),
 2. prowizji w kwocie minimalnej 2%,
 3. prowizji w kwocie minimalnej 1% oraz polisy na życie na 5 lat o wartości 5%.

Celem określenia szczegółowych wartości obowiązujących w danym momencie proponuję skontaktować się ze swoim doradcą kredytowym. Warunki cenowe są zmienne w czasie oraz dość skomplikowane. Istnieje wiele różnego rodzaju konstelacji cenowych. Każdy przypadek klienta trzeba dokładnie przeanalizować oraz indywidualnie ocenić.

8. Wycena nieruchomości

Wycena nieruchomości to jeden z wymaganych dokumentów niezbędnych do oceny wartości i standardu nieruchomości i finalnie wydania decyzji kredytowej. Wycenę możesz zrealizować we własnym zakresie. Bank nie realizuje wycen wewnętrznych. Alior Bank udostępnia listę akceptowanych rzeczoznawców, którzy będą mogli wykonać dla Ciebie operat szacunkowy. Maksymalny termin ważności operatu szacunkowego to 12 miesięcy. W zależności od lokalizacji i rodzaju nieruchomości koszt wyceny będzie oscylował wokół 400 PLN za mieszkanie, 500 PLN za działkę oraz 1000 PLN za dom mieszkalny. Operat jest wymagany do nieruchomości gruntowych, domów, segmentów. Dla lokali mieszkalnych nie potrzeba operatu, chyba że występuje remont/wykończenie przekraczające 10% wartości nieruchomości. W przypadku lokali mieszkalnych bank potwierdzi wartość nieruchomości za pomocą zdjęć oraz wewnętrznych tabel.

9. Wcześniejsza spłata

Niestety obecnie jest to jedna z najsłabszych pozycji na rynku. Alior Bank standardowo stosuje stawkę prowizji 3% przez pierwsze 3 lata okresu kredytowania. Nadpłata kredytu hipotecznego powoduje obniżenie raty lub skrócenie okresu kredytowania. Dla kredytów podpisanych przed 21 lipca 2017 roku, żeby skrócić okres kredytowania, należy podpisać aneks i sprawdzić zdolność kredytową. Dla kredytów zaciągniętych po tym terminie nie ma konieczności podpisywania aneksu do umowy.

10. Decyzja wstępna

Alior Bank daje realną możliwość uzyskania decyzji wstępnej. Należy wypełnić ze swoim doradcą kredytowym podstawowe formularze bankowe, przesłać zebrany komplet dokumentacji i wysłać w formie skanu do banku. W zależności od ilości bieżącej pracy wydanie decyzji wstępnej zajmuje do kilku dni roboczych. W decyzji wstępnej otrzymasz zindywidualizowany formularz informacyjny, wniosek kredytowy oraz listę niezbędnych dokumentów do złożenia wniosku kredytowego. Wstępna decyzja kredytowa nie gwarantuje uzyskania pozytywnej decyzji końcowej.

11. Ile będziesz czekać na decyzję ostateczną?

W zależności od bieżącej ilości pracy Alior potrzebuje do wydania decyzji kredytowej od kilku do 21 dni roboczych. Wpływ na długość oczekiwania na decyzję końcową zdecydowanie będą miały oferty promocyjne. Ponadstandardowy napływ zainteresowanych klientów może spowodować wydłużenie czasu analizy kredytowej.

12. Kredyt hipoteczny w Alior Bank – produkty dodatkowe

Do kredytu hipotecznego – w zależności od założeń oferty promocyjnej – Alior Bank wymaga skorzystania z zakupu polisy na życie na 5 lat. Bank nie żąda nawet założenia rachunku bankowego, wpływu wynagrodzenia, korzystania z karty kredytowej i innych dodatków. Warunki ofert promocyjnych są zmienne w czasie. Warto dowiadywać się o bieżące wymogi u swojego doradcy kredytowego.

13. Ubezpieczenie na życie – kredyt hipoteczny w Alior Bank

Polisa na życie to „ulubiony” produkt dodatkowy tego banku. Bank oferuje ubezpieczenie na życie we współpracy z PZU Życie SA. Bank może wymagać zabezpieczenia w postaci polisy na życie, gdy jest jeden wnioskodawca, tylko jedna osoba uzyskuje dochód lub jeden z kredytobiorców wykonuje zawód podwyższonego ryzyka. W przypadku takiego wymogu lub warunków promocyjnej oferty należy wykupić polisę na pierwsze 5 lat kredytu. Składka za ten okres to 5% wysokości uzyskanego finansowania. Kontynuacja w banku po 5 latach nie jest obowiązkowa. Będziesz mógł zakupić polisę w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jeśli zdecydujesz się na prolongatę, to składka ubezpieczeniowa w przypadku przedłużenia umowy na kolejny roczny okres równa się sumie ubezpieczenia × stopa miesięczna składki wynosząca:

 • 0,08% dla kredytobiorców w wieku 23–60 lat,
 • 0,19% dla kredytobiorców w wieku 61–70 lat,
 • 0,37% dla kredytobiorców w wieku 71–79 lat.

14. Ubezpieczenie od utraty pracy

W tej chwili bank nie oferuje do kredytu hipotecznego ubezpieczenia od utraty pracy.

15. Ubezpieczenie nieruchomości

Polisa na nieruchomość to standardowy wymóg, z którym spotkasz się w bankach, gdy będziesz chciał zabezpieczyć finansowanie budowy lub kupna domu, lokalu lub mieszkania. Nie ma obowiązku korzystania z produktu bankowego. Możesz wykupić ubezpieczenie nieruchomości do kredytu u dowolnego ubezpieczyciela na rynku. Alior oczywiście ma w swojej ofercie rozwiązanie w tym zakresie. Istnieje rozróżnienie na dwa pakiety: podstawowy i rozszerzony.

Pakiet podstawowy

Podstawowy pakiet to ochrona murów oraz podstawowy assistance. Stawka za pakiet podstawowy to 0,085% wartości nieruchomości w skali roku.

Pakiet rozszerzony

Drugi pakiet jest rozszerzony o ruchomości domowe, stałe elementy oraz OC w życiu prywatnym. Stawka za pakiet rozszerzony to 0,316% wartości nieruchomości w skali roku.

Trzeba przyznać, że nie są to stawki rynkowe. Bez większych problemów każdy kredytobiorca nabędzie taki produkt we własnym zakresie w tańszej cenie. „Megahipoteka” nie jest konkurencyjna w tym zakresie.

16. Ubezpieczenie pomostowe

Zabezpieczenie pomostowe występuje od momentu udzielenia kredytu do wpisania hipoteki do księgi wieczystej. W zależności od rodzaju transakcji taka sytuacja może trwać od kilku dni do kilkudziesięciu miesięcy. Standardowa stawka ubezpieczenia pomostowego to podwyższenie marży + 0,9 p.p. do czasu wpisu do hipoteki. Alior Bank w ostatnim czasie dla części ofert promocyjnych obniżył tę stawkę do zera. Bank zrezygnuje z ubezpieczenia pomostowego, kiedy dostarczysz odpis z księgi wieczystej.

17. Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego jest wymagane, jeśli wkład własny jest niższy niż w danej transakcji wymaga sytuacja. Polisa za niski wkład własny jest opłacana we własnym zakresie przez Alior Bank. Może jednak skutkować wyższą marżą dla danego segmentu.

18. Kredyt na zakup działki i budowę domu

Występuje tu ciekawa sytuacja, gdyż Alior Bank nie kredytuje działki. Natomiast istnieje możliwość, żeby sfinansować za jednym zamachem działkę i budowę domu bez posiadania pozwolenia na budowę. Do wniosku musisz dostarczyć planowany projekt oraz wypełniony kosztorys na druku banku. Bank wypłaci środki na działkę, a środki na budowę zostaną wypłacone po dostarczeniu kompletu dokumentów, takich jak pozwolenie na budowę, wypis i wyrys z rejestru gruntów, projekt, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i innych. Do czasu wypłaty całego kredytu będziesz płacić same odsetki od wypłaconej kwoty.

19. Zasiłek macierzyński i zwolnienie z powodu ciąży

Kredyt hipoteczny w Alior Banku daje możliwość, aby uwzględnić zasiłek macierzyński oraz dochody uzyskiwane w przypadku zwolnienia z powodu ciąży. Oczywiście dotyczy to tylko umów o pracę na czas nieokreślony oraz umów o pracę na czas określony, które kończą się później niż data porodu. Kobieta będzie musiała oświadczyć, że zamierza wrócić do pracy i nie skorzysta z urlopu wychowawczego. Bank w żaden sposób tego później nie weryfikuje.

20. Kredyt hipoteczny w Alior Bank dla kierowcy

Kredyt hipoteczny w Alior Banku to jest jedno z najlepszych rozwiązań dla zawodowych kierowców. Bank akceptuje diety w liczeniu dochodu. Warunkiem jest przedstawienie pasków płacowych, które będą jasno wskazywały, iż część dochodu wynika właśnie z tego dodatku.

21. Finansowanie naprzemienne

Jeśli podasz wysoki wkład własny, a nie chcesz od razu wypłacić całości swoich środków, to istnieje możliwość zastosowania finansowania. Będziesz musiał wpłacić na start 20% wkładu własnego, następnie możesz uruchomić kredyt i w zależności od zapotrzebowania zgodnego z harmonogramem możesz korzystać ze środków bankowych. Warunkiem jest zamknięcie inwestycji przez bank, czyli wypłata ostatniej transz ze środków kredytowych.

22. Dodatek mieszkaniowy dla służb mundurowych

Jeśli jesteś żołnierzem lub policjantem, to bank jest w stanie zaakceptować dodatek mieszkaniowy jako dochód. Będziesz musiał dostarczyć zaświadczenie oraz potwierdzić wpływ dodatku mieszkaniowego na rachunek bankowy.

23. Kredyt hipoteczny w walucie EUR

Alior jest jednym z dwóch banków, które finansują zakup nieruchomości lub budowę domu dla osób zarabiających poza granicami Polski. „Megahipoteka” walutowa jest dostępna w EUR. Zatem jeśli uzyskujesz dochód w tej walucie, to powinieneś się zainteresować ofertą Alior Banku. Oprocentowanie składa się ze stopy procentowej EURIBOR3M + marży. Ta z kolei uzależniona jest od rodzaju nieruchomości oraz wkładu własnego. Wkład własny dla kredytów walutowych wynosi minimum 26%. Warte wspomnienia są minima dotyczące zatrudnienia. Osoby zatrudnione w Wielkiej Brytanii muszą wykazać staż minimum 60 miesięcy. Zatrudnieni w reszcie krajów są traktowani mniej restrykcyjnie. Alior Bank będzie wymagał stażu zatrudnienia na poziomie minimum 6 miesięcy.

24. Oprocentowanie stałe

Zgodnie z rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wszystkie banki muszę mieć w swojej ofercie możliwości zaciągnięcia kredytu hipotecznego z oprocentowaniem stałym na minimum 5 lat. Alior poszedł trochę dalej i oferuje swoim klientom możliwość zablokowania raty na 7 lat. Niestety tyczy się to tylko kredytów wypłacanych jednorazowo. Kredyty wypłacane w transzach, np. na zakup nieruchomości od dewelopera lub na kredyt na budowę domu, nie są obecnie dostępne w tej opcji. Stawka oprocentowania stałego jest ustalana codziennie.

Kto zaciąga kredyt hipoteczny w Alior Banku

„Megahipoteka” w Alior Bank to ciekawe rozwiązanie na rynku dla kilku szczególnych przypadków. Bank ten w mojej opinii wypełnił lukę na rynku i przyjął strategię po Getin Banku. W swoich regulacjach posiada liberalne rozwiązania, ale jednocześnie udziela kredytów w wyższej cenie. Na poniższej liście znajdziesz moje typy przypadków, które pasują do oferty tego banku. Kredyt hipoteczny Alior Bank będzie interesujący dla:

 1. osób, które zarabiają w EUR,
 2. kierowców zawodowych, którzy części dochodu uzyskują w dietach,
 3. osób prowadzących działalność gospodarczą i rozliczających się w formie ryczałtu,
 4. osób starszych, gdyż maksymalny wiek kredytobiorcy to 80 lat.

Plusy kredytu hipotecznego w Alior Banku

W mojej opinii oferta kredytu hipotecznego „Megahipoteka” cechuje się kilkoma ciekawymi rozwiązaniami, którymi mogą interesować się przyszli kredytobiorcy. Wśród głównych pozytywnych cech wymieniłbym:

 1. ciekawe cenowo oferty promocyjne,
 2. możliwość spłaty kredytu mieszkaniowego aż do 80. roku życia,
 3. dostępny kredyt walutowy EUR,
 4. długi okres oprocentowania stałego: 7 lat,
 5. świetnie liczoną zdolność kredytową dla ryczałtowców,
 6. możliwość akceptacji diet dla kierowców zawodowych,
 7. różne cele kredytowe, np. możliwość skredytowania lokalu użytkowego,
 8. darmowe ubezpieczenie pomostowe,
 9. relatywnie krótki czas oczekiwania na analizę kredytową,
 10. możliwość zawieszenia spłaty w okresie kredytowania.

Minusy kredytu hipotecznego w Alior Banku

Jak kredyt w każdym banku również „Megahipoteka” w Alior Bank posiada minusy. Do głównych negatywnych cech w tym banku zaliczyłbym poniższe parametry:

 1. wysoką stawkę ubezpieczenia na życie (5%) w części ofert promocyjnych,
 2. relatywnie wysokie oprocentowanie zmienne i stałe,
 3. niekorzystne warunki wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego,
 4. bankowość elektroniczną stojącą na średnim poziomie,
 5. dużą rotację pracowników w oddziałach bankowych.

Moja opinia o kredycie hipotecznym w Alior Banku

„Megahipoteka” w Alior Bank to dość ciekawe rozwiązanie na rynku kredytów hipotecznych. Obserwując działania tego banku, zauważam, że próbuje pozycjonować się jako liberalna instytucja. Miejscami ryzykowne podejście do akceptacji pewnych odstępstw jednocześnie równoważy wyższą ceną kredytu. Koszty kredytu hipotecznego będą delikatnie wyższe niż u konkurencji. Co zadziwiające, Alior Bank oferuje okresowo warunki promocyjne (niska marża, prowizja 0%) na poziomie najlepszych banków komercyjnych. Zdarza mi się korzystać z usług tego banku dla moich klientów, ale zazwyczaj wybór pada na inną instytucję. Nie mam nic przeciwko, ale gdy można uzyskać kredyt hipoteczny w lepszej cenie (marża, prowizja, RRSO, całkowity koszt kredytu) w innej instytucji, to sprawa jest dla mnie jasna. Jednocześnie podoba mi się minimum formalności, jakiego ten bank wymaga do udzielenia kredytów hipotecznych.

Zapraszam do komentowania

Ciekaw jestem Twojego odbioru w odniesieniu do powyższego artykułu. Czy informacje, które podałem, były dla Ciebie interesujące oraz przydatne? Jak Twoim zdaniem wygląda to, co Alior Bank oferuje w zakresie kredytów hipotecznych? Chętnie też się dowiem, czy coś powinienem uzupełnić. Jestem bardzo otwarty na opinie dotyczące oferty kredytu hipotecznego w Alior Banku. Zapraszam do komentowania artykułu „Kredyt hipoteczny w Alior Bank – 24 najciekawszych cech oferty”.


Formularz kontaktowy